Blogg v.20 Webbstjärnan

Idag ska vi åka till Stockholm för att vara med på webbstjärnan och förhoppnings vis ska ta emot ett pris. Vi har två stycken bloggar från våran skola som ska vara med på galan. Det här ska bli jätte roligt tycker nog alla som både är med och kanske ska ta emot priset och klasserna som är kvar på skolan.

slöjdikt.com och elevrådet som kom med på webbstjärnan. Slöjdikt kommer säkert vinna årets veteran pris och elevrådet kanske vinner årets nykomling. Vi får håla tummarna.

just nu  sitter vi på tåget och bloggar men sen när vi kommer fram ska vi äta på Mc Donalds. Vi kommer att ta tunnelbanan till Hammarby. Vi som bloggar just nu heter Viggo och Casper, vi tycker att det här ska bli jätteroligt att gå på. Gå in och titta på Webbstjärnans livesändning.

Slöjd är bäst!!!

Önska oss lycka till!

//Viggo och Casper

Lämna en kommentar